MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 7965601
nr 796 5601
Fåtölj
Farmor, Carl Malmsten, (Saknar kudde)
Kondition: slitage, skador
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 10 december 2012
kl 19:12:01
9/12 14:38:25
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor